Terugblik

Kerst 2008 was overrompelend! De dienst begon te laat, omdat koster C. Bok met een aantal helpende handen stoelen blééf aanreiken. Met meer dan 160 kerkgangers was het een feestelijk gebeuren met een ontroerend kinderkerstspel (bewerking van Luc. 2 door Marleen, verteller: Wendy en algehele leiding Sylvia, Dide en Anne) en natuurlijk “ons” koor, onder leiding van Greet Hulsman en versterkt met een aantal mannenstemmen, begeleid door David en Rebecca.

Heel veel gemeenteleden hadden een taak en vele helpende handen maakten dit Kerstfeest tot een bijzonder feestelijk gebeuren rond Christus’ geboorte. Dank daarvoor!
Ook de Nieuwjaarsontmoeting was een moment om dankbaar op terug te zien. Al waren we niet met zoveel bijeen, toch genoten we van ons samenzijn en deze wijze van start van een nieuw (burgerlijk) jaar. De liturgie was dit jaar samengesteld en verzorgd door E. Poncin rond het thema van de vier seizoenen. De schriftlezingen kwamen uit Genesis, het Johannesevangelie (Joh. 1 : 1-5, 14) en 1 Cor. 12, over de gaven van de Geest. Moge deze gaven ook in dit nieuwe jaar ons worden toebedeeld!

Ondertussen is dat nieuwe jaar A.D. 2009 begonnen. Op de eerste zondag van het jaar vond de installatie plaats van Mgr. Johan Bonny als bisschop van Antwerpen. Namens kerkenraad en gemeente waren D. Rouges en uw predikant aanwezig. Ook de Bidweek zorgde voor het aanhalen van warme oecumenische kontakten.



‘Sithemba’ was, evenals vorig jaar, bij ons te gast. Het koor luisterde ook de Viering in de namiddag op in de Christus Koningkerk, waar uw predikant (mede)voorging. Jammer was dan weer wel dat de parochie St. Bavo af moest zeggen in verband met het 90 jarig bestaan van de KAV, die eveneens op 18 januari gevierd werd. De afspraak was dat “St. Bavo” betrokken zou zijn bij de dienst in onze kerk. Maar de parochie heeft wel laten verstaan in 2010 samen met ons de Bidweek te vieren. En dan was er natuurlijk ook de viering in de kapel van WereldMissieHulp voor de parochies in de streek. Het waren goede bijeenkomsten in een waarlijk oecumenische gezindheid. Overigens vierden we op de 18e januari ook het huwelijksjubileum van Jan en Denise van Dam. En dat deden we als gemeente van harte! Er is veel om met dankbaarheid op terug te zien!